Poď aj Ty s nami objaviť Stredomorie "Nesnívaj sny, ... preži ich ! "

Kde budeme plávať v sezóne 2016 ? 

Už tradične sa budeme v prvej polovici sezóny plaviť ostrovmi Toskánskeho národného parku, a to hlavne Elba, Capraia, Giglio, Gianutri, s možnosťou plavieb na Korziku. V druhej polovici sezóny navštívime Sardíniu, Sicíliu, Liparské ostrovy, a následne vrakové potápačské safari na ostrove Malta

Fotogaléria: Ostrov Gozo

Ostrov Gozo

Gozo, po maltsky Għawdex, je druhý najväčší ostrov súostrovia Malta v Stredozemnom mori a zároveň aj súčasťou republiky Malta.

Rozloha ostrova dosahuje 67 km², počet obyvateľov okolo 30 000. S hlavným ostrovom Maltou je Gozo spojené lodnou dopravou (vyše 5 km) do prístavu Mgarr. Hlavné mesto je Victoria (skôr a aj teraz stále často Rabat), ležiace na úpätí starodávnej pevnosti (Cittadella). Za zmienku stojí megalitický chrám Ggantija z doby 3 800 až 3 000 pred Kr.

Gozo je úrodnejší než hlavný ostrov a má preto prevažne poľnohospodársky ráz (ovocie, zelenina, víno, dobytok). K lokálnym výrobkom patria najmä čipky a svetre z ovčej vlny.

Podľa legiend má byť Gozo bájny ostrov z gréckych mýtov, kde Odyseus prežil niekoľko rokov s nymfou Kalypso.

Na ostrove je niekoľko pekných pláží, najväčšia je Ramla Bay na severnej strane ostrova. Je piesočnatá, voda čistá, okolie veľmi pekné. Práve jaskyňa Kalypso je len kúsok od pláže. Na Gozo sa dostanete trajektom z ostrova Malta, prípadne vodnými taxíkmi.