Poď aj Ty s nami objaviť Stredomorie "Nesnívaj sny, ... preži ich ! "

Kde budeme plávať v sezóne 2016 ? 

Už tradične sa budeme v prvej polovici sezóny plaviť ostrovmi Toskánskeho národného parku, a to hlavne Elba, Capraia, Giglio, Gianutri, s možnosťou plavieb na Korziku. V druhej polovici sezóny navštívime Sardíniu, Sicíliu, Liparské ostrovy, a následne vrakové potápačské safari na ostrove Malta

Fotogaléria: Malta

Malta

Medzi Európou a africkým kontinentom leží Maltská republika. V minulosti bola vyhľadávaná kvôli svojej strategickej polohe, dnes však najmä preto, že ponúka príjemnú dovolenku. K hlavným dôvodom prečo stráviť dovolenku práve na Malte patrí krásne more a pláže, pamiatky a celková prázdninová atmosféra.

Republika sa skladá z piatich ostrovov, obývané sú však len tri, a to Malta, Gozo a Comino. Hlavným mestom Malty je Valletta. Žije tu zaujímavá zbierka rôznych národností, okrem Malťanov sú to Gréci, Francúzi i Španieli. Dohovoríte sa tu anglicky, taliansky aj nemecky.

Počasie na Malte je veľmi teplé, čo je dané polohou v subtropickom páse. Zimy sú krátke a mierne, zato leta sú dlhé a suché. Teploty dosahujú bežne k 35 ° C, typická je aj vysoká vlhkosť. Na pláži v takýchto teplotách vám okrem pitného režimu a kvalitných opaľovacích krémov pomôže prežiť aj morský vánok, ktorý ovplyvňuje aj Taliansko a Grécko.

 

Malta je skvelým miestom pre dovolenku. Športových  a rôznych iných aktivít, ktoré môžete vyskúšať, je naozaj veľa. Jedinečným zážitkom je napríklad potápanie v tyrkysovom mori, plnom rozmanitých živočíchov i rastlín. 

Malta je skvelým miestom pre štúdium histórie, ponúka totiž veľké množstvo jedinečných pamiatok. Hlavné mesto Valletta je skvelým reprezentantom, založené bolo v 16. storočí johanitmi, ktorí zanechali hradby aj veľa kostolov. Celé mesto je popretkávané krásnymi a významnými stavbami. V okolí mesta nájdete ďalšie miesta, ktoré rozhodne vyžadujú vašu návštevu, menujme napríklad mesto Senglea s majákom alebo Cospicua obohnané hradbami. Neďaleko Valletty sa nachádza aj jaskyňa Ghar Dalam, významné nálezisko kostier prehistorických zvierat.

Malta okrem histórie ponúka aj jedinečné kúpanie. Obľúbený je predovšetkým sever ostrova Malta, kde sú vyhlásené pláže i dedinky oplývajúce romantickým genius loci. Najdlhšia pláží je Mellieha Bay, za návštevu rozhodne stojí aj Ghajn Tuffieha Bay alebo Gnejn Bay. Nádherné tu nie sú len pláže, ale celkovo celá príroda plná najrôznejších skalných útvarov a útesov. Krásne je napríklad jazero Dwejra, ktoré je od mora oddelené útesmi. Malta je skrátka skvelým miestom pre každého.