Poď aj Ty s nami objaviť Stredomorie "Nesnívaj sny, ... preži ich ! "

Vrak lode Elviscott

N42 44.723, E010 07.196

Nákladné talianska loď prevážala náklad stavebného dreva z Neapola do Marseille. Pri búrke a súčasnej poruche motora bola vrhnutá 10.1.1972 na skalisko Ogliera cca 100 m od pobrežia. Pri incidente neprišiel nikto z posádky o život.

Vrak leží vľavo od skaliská (smerom na more), ku ktorému sa dá ľahko doplávať z pláže mestečka Pomote. Vzhľadom k malej hĺbke sú fragmenty dobre viditeľné z hladiny.

Vrak leží na pravom boku, čiastočne zaborený do piesku. Predok asi 60 m dlhej lodi bol  pri stroskotaní v roku 1972 úplne zdemolovaný, obidva jej sťažne ležia pokrútené v piesku.

Ak nemáte strach z uzavretých priestorov, poskytuje vrak dostatok preliezačiek na hodinový ponor. Najlepšie je začať zo zadnej časti, kde z galérie vedie jasne viditeľná, voľne preplávateľná chodba s pohľadmi do kajút a kuchyne. Symetrická chodba na ľavej je už čiastočne zrútená a zanesená pieskom, ale preplávať ju tiež nie je veľký problém. Oba vchody do strojovne vyzerajú tesnejšie, ale možnosť osobne prepočítať všetkých osem valcov stojí za to. Maximálna hĺbka 13 m. Vrak je vhodný i na freediving.