Poď aj Ty s nami objaviť Stredomorie "Nesnívaj sny, ... preži ich ! "

Coralline di Capo Fonza

N42 44.059, E010 17.249

Severo-južné podmorský chrbát v predĺžení zodpovedajúcemu myse sa strmým svahom na východ a pozvolnějším na západ vystupuje dvoma skaliskami skoro až k hladine. Pri jazde člnom od Mariny di Campo je to ďalší mys za Scoglio della Triglia (asi 70 m od brehu). Prístupné len loďou, kotvenie medzi skaliskami.

Kúsok od Capo di Fonza - La Secco di Fonza. Ponor voľte podľa obsadenia potápačskými loďami.

Pri ponore pozdĺž steny narazíte asi 50 m južne od vrcholu útesu v hĺbke 30 m na vchod do jaskyne, ktorej strop je porastený červeným koralom. Je to 1.5 metrová zvislá puklina v žule s vchodmi v 16 a 32 m, tektonická - abrazného pôvodu. Vchod v 16 m je veľmi úzky a určite do neho nelezte (ani zospodu - z jaskyne), pretože aj keby ste sa pretiahli, tak zničíte koraly na stenách. Pod spodným vchodom je ešte možné preplávať srkz útes (nízke, asi 70 cm) a vyplávať na piesok pred stenu v hĺbke 38 m

Ďalšie plávanie južným smerom vás po 50 metroch dovedie k ďalšej jaskyni v hĺbke 38 m Vchod v nízkej stene má priemer asi 2 metre, jaskyňa je dlhá približne 10 m Nájdete tu krevety a langusty. Dno sa dosť kalí.