Poď aj Ty s nami objaviť Stredomorie "Nesnívaj sny, ... preži ich ! "

MODERN GYPSY je tradičná  celodrevenná  dvojsťažňová plachetnica typu GULET o dĺžke 21 metrov a šírke 5,1 m. Šesť kajút so sprchou a WC ju predučuje pre 10 pasažierov a 3 člennú posádku. Je vybavená  motorom FIAT o výkone 240konských síl, s palivovou nádržou 1500 l. Konštrukčná rýchlosť lode je 10 uzlov. Oplachtenie lode je hlavnou plachtou tzv. mainsail, zadnou plachtou tzv. mizzen, kosatkou tzv. jib a genou. 

Modern gypsy

je tradičná  celodrevenná  dvojsťažňová plachetnica typu GULET o dĺžke 21 metrov a šírke 5,1 m. Šesť kajút so sprchou a WC ju predučuje pre 10 pasažierov a 3 člennú posádku. Je vybavená  motorom FIAT o výkone 240konských síl, s palivovou nádržou 1500 l. Konštrukčná rýchlosť lode je 10 uzlov. Oplachtenie lode je hlavnou plachtou tzv. mainsail, zadnou plachtou tzv. mizzen, kosatkou tzv. jib a genou. 
 
 
 
 

Ubytovanie

Ubytovanie na lodi je v piatich dvojlôžkových kajutách s vlastnou kúpeľňou a WC. Kapacita lode je 10 osôb + posádka. Pre oddych a nepriazňou počasia je k dispozícii priestranný salón s LCD TV, DVD  a HiFI sústavou a internetovým WiFi pripojením. Priestranné sedenie na zadnej palube je hlavným spoločenským a stravovacím priestorom. Na prednej palube je vyhradený priestor hlavne pre potápačov a iné vodné športy. Krytá medzipalupa umožňuje oddych na ležadlách a na slnenie je k dispozícii horná paluba na streche lode s ležadlami.Ubytovanie

Stravovanie

Stravovanie počas pobytu je zabezpečené formou plnej penzie, alternatívne polpenzie. Z lodného baru je možnosť konzumovať viac druhov kávy, čapované pivo, alko aj nealko. Zároveň majú klienti k dispozícii 450 l chladiace zariadenie pre vlastné nápoje.

Potápanie

Pre potápačov je k dispozícii 13 potápačských flaší, záťaže a potápačský kompresor. Pre nepotápačov sú pripravené šnorchľovacie sety, kajak, nafukovacia vodná atrakcia pre ťahanie za člnom.

Pre nepotápačov zároveň poskytujeme všetky druhy potápačských kurzov.

Parametre lode

Typ lode GULET, dvojsťažňová štýlová drevená plachetnica
Kapacita lode 10 pasažierov + posádka (kapitán, kuchár, lodník)
Dĺžka 21 m
Šírka 5,2 m
Ponor 2,2 m
Výtlak 45 ton
Motor Fiat Iveco AIFO 247 HP
Oplachtenie Genoa, Jib, Genoa, Mizzen 
Cestovná rýchlosť 8 uzlov
Nádrže palivo 1500 lt
Nádrže pitná voda 2200 lt
Nádrže odpadná voda 1000 lt
Generátor 8,5 kW + 2,9 kW
Batérie 6ks po 200 Ah, 2ks motorové po 200 Ah
Menič 220V 1 ks 5,5 kW, 1ks 1 kW
Navigačné zariadenia Navigácia Raytech, GPS Eagle, sonar Eagle, VHF, AIS
Bezpečnostné vybavenie Záchranný ostrovček, čln, vesty, hasiace prístroje, signalizačné prostriedky
Motorový čln RIB 5,5m + 70 HP motor, RIB 3,5m + 5 HP motor
UBYTOVANIE
Kajuty 5 x dvojlôžková s kúpeľňou a WC
Kuchyňa Kompletne vybavená kuchyňa, sporák rúra, mraziace boxy
Salón LCD Tv, HiFi, WiFi pripojenie
Vonkajšie sedenie pre 12 ľudí
Slniaca paluba 6 lehátok
Krytá paluba 6 lehátok
Pripojenie na elektriku 220 V k dispozícii 24 hodín
VYBAVENIE NA VOĽNÉ CHVÍLE
Šnorchlovanie Masky+plutvy+šnorchle
Rybačka Udice 5  ks, návnady
Vodná zábava Koleso ťahané za člnom
Bicykel 1 ks mountain bike
Iné šachy, karty, bohatá knižnica
POTÁPAČSKÉ VYBAVENIE  
Kompresor  SCHIFAUER Astra V3s 250 l/min
Potápačské fľaše 5*15l, 5*12l, 1*2x12l
Záťažové olovo 150 kg
Bezpečnostné bóje 2 ks
Záchranné prístroje  kyslík 11l, DAN lekárnička

 

Čo je GULET ?

Gulet je celodrevená motorová plachetnica postavená pre križovanie pobreží v pokojných vodách stredozemného mora. Význam slova Gulet pochádza z francúzskeho slova goelette čo znamená škuner. Klasická Gulet je známa pre svoj relatívne nízky ponor, veľmi priestranný trup a zaoblenej zadnej časti trupu. Jej sesterskou modifikáciu je tzv. Ketch Gulet, ktorá má zadnú časť plochú a predĺženú, čo ju predurčuje na ešte priestrannejšiu o priestor v zadnej časti podpalubia. Bodrum, Fethie, Antalia a Marmaris sú mestá v Turecku známe v budovaní Gulet lodí. Celá stavba trvá okolo jedného roka. Rámy lode ako i ostatné časti sú stavané v prevažne z vysokohorských borovíc ktoré sa vyznačujú extrémnou pevnosťou a odolnosťou. Paluba je tradične riešená z vysokoodolného teaku, interiér je často riešený z mahagónu alebo iných drevín. Gulet je dedičstvom a tradíciou stavby lodí, ktoré sa plavili po tisíce rokov cez Stredozemné a Egejské more.

     Typiský Ketch                       

     Na obrázku typický Ketch Gulet            Na obrázku typický Gulet

Charterové Gulety majú viacej kabín spravidla vybavených vždy kúpeľňou a WC, na rozdiel od majiteľských kde je daný väčší priestor jednotlivým kabínam na úkor počtu. Gulety sa stavajú najrôznejších tvarov a prevedení. A hoci veľa týchto lodí je postavených a vybavených aj pre križovanie oceánov, väčšina však je postavená pre pobrežnú a príbrežnú plavbu. Zvyčajne sa veľkosti týchto lodí pohybujú od 20-40 metrov.

Gulety sa vyznačujú hlavne svojou vynikajúcou stabilitou, čo je dané pozdĺžnym kýlom lode, ale taktiež svojou priestrannosťou, ktorá je daná zasa jej šírkou. Významnou výhodou týchto lodí je oplachtenie ktoré je zvyčajne na dvoch až troch sťažňoch, ktoré jednak znižuje prevádzkové náklady a zároveň umocňuje pocit plávania na plachetnici. Gulety štandardne ponúkajú veľký salón zvyčajne pre celú posádku, ktorý umožňuje okrem iného i ukryť sa pred nepriazňou počasia. Okrem toho je samozrejmosťou priestranná kuchyňa a vonkajšie sedenie v zadnej časti lode.

Gulet je svojou stabilitou a priestrannou konštrukciu predurčená na dovolenky ako pre rodiny a skupiny, tak i pre potápačov a vyznávačov vodných športov.