Poď aj Ty s nami objaviť Stredomorie "Nesnívaj sny, ... preži ich ! "

Dovolenka inak ! Alebo dobrodružná plavba otcovia s deťmi.

22.11.2014 22:21

Jednu z najúžasnejších akcií na našej lodi Modern Gypsy v upynulej sezóne bola dobrodružná plavba „ Otcovia s deťmi“, ktorú tradične zorganizoval Robo Korim z Aronnax Travel. Jednalo sa už o osvedčenú akciu Aronnaxu, ktorá sa však tento rok presunula premiérove do Stredozemného mora na loď a na Elbu.

Nalodená zostava piatich zohratých chlapov so svojimi piatimi tentokrát už takmer tínedžermi ( všetko chlapcami !!! ) sľubovala kopec zábavy a zážitkov, čo umocňovali aj zariadenia ktoré si so sebou doniesli, a to hlavne výkonný vodný skúter, ťahacie vodné hračky, vodné lyže a tiež nechýbala potápačská a šnorchľovacia výstroj.

Program bol naozaj bohatý. Začalo to samozrejme vodným skútrom a vodnými hračkami, kde nebolo úplne jasné, či to mala byť hlavne zábava pre deti, alebo pre otcov.   Pokračovalo to samozrejme okrem neustáleho kúpania sa a skákania zo strechy aj šnorchlovaním. Následne prišiel rad aj na potápanie a po úvodnom školení sme postupne s chlapcami realizovali tzv. ponory na skúšku, ktoré doplnili aj dvaja chlapci už s licenciou, takže mládež spoznala aj nádherný podvodný svet Elby. Program medzitým dopĺňali výjazdy motorovým člnom na breh, kde okrem spoznávania mestečiek, sme zorganizovali akciu hľadania pokladu na pláži Calamiti. Na tejto pláži nieje problém nájsť vzácne kamene ako pyrity a hlavne krásne tyrkysy, a samozrejme že sa aj našli a to v hojnom množtve a chlaci si odniesli domov malý poklad. Nechýbala ani exkurzia na našej spriatelenej pirátskej lodi La Grace, ktorá na nás po menších provokáciách aj vystrelila z dela. Krásne dobrodružstvo umocňovalo nocovanie chalanov v spacákoch na palube, i keď dostať ich do stavu spánku nebolo až tak jednoduché. Samozrejme že chalanov zaujímalo všetko čo sa týkalo lode a jej ovládania, každý si vyskúšal ako je to kormidlovať 45 tonovú plachetnicu, nehovoriac o tom že otázky pomaly prevyšovali kapacitu odpovedí.

Počasie vyšlo úžasne, vsetci skočili bez úrazu, opálení vykúpaní a hlavne nabití hromadou zážitkov, ktoré zostanú na celý život.

Musíme konštatovať, že to bola jedna z najinšpiratívnejších akcií uplynulej sezóny, a dúfame že sa stane tradíciou. Myslím, že je to jedna z najlepších inšpirácií pre každého vyťaženého otca, ako si oddýchnuť a zároveň stráviť drahocenný čas so svojou ratolesťou.

autor: Admin