Poď aj Ty s nami objaviť Stredomorie "Nesnívaj sny, ... preži ich ! "

CAPRAIA - aj toto je jeden z nádherných ostrovov ktoré v sezóne 2015 navštívime ( Býva takmer pravidlom, že stretneme húfy delfínov !!! )

25.01.2015 10:50

Capraia je Taliansky ostrov a je položený najzápadnešie z Toskánskeho súostrovia. Je tretím najväčším ostrovom po Elbe a Gigliu, a patrí do provincie Livorno. Na ostrove žije okolo 400 ľudí. Nachádza sa 39 Nm od mesta Livorno a 20 Nm severozápadne od ostrova Elba. Na ostrov premáva trajekt z Livorna.

Capraia je sopečného pôvodu a má rozlohu 19 km2 s najvyšším bodom 466 m.n.m. Je asi  8 km dlhý s asi 4 km široký. Obvod pobrežia je 30 km. Ostrov je súčasťou Toskánskeho národného parku.

Ostrov má malý prístav Porto di Capraia, ktorý sa pripája k obci len jedinou asfaltovou cestou na ostrove. Obci dominuje pevnosť Svätého Juraja. K turistickým záujmom patrí kostol Assunta, kostol sv. Nicola, kostol a kláštor Svetý Antonio a kostol sv.Stefano alla Piana.

Na ostrove sa produkuje víno a je centrom lovu sardel. V lete je populárnou zastávkou pre jachtárov plávajúcich medzi Livornom, Elbou a Korzikou.